Amióta Franklin Delano Roosevelt az 1932-es megválasztása után 100 napos programot hirdetett, szokássá vált az amerikai elnökök első bő három hónapját kiemelten kezelni, és a hivatalt elfoglaló politikusok is rendszerint erre az időszakra időzítik legjelentősebb vagy legszimbolikusabb intézkedéseiket. Donald Trump múlt hét szerdán támogatói körében egy michigani nagygyűlésen ünnepelte a jeles napot, ahol „hamisnak” nevezte azokat a közvélemény-kutatásokat, melyek a rohamos népszerűségvesztéséről adnak képet. Trump egyre lejjebb bukdácsoló megítéléséről a Portfolio-n több ízben beszámoltunk, hiszen az egykori ingatlanmogul népszerűsége rekordalacsonyra csökkent 100. hivatalban töltött napjára, gyakorlatilag a felmérések kezdete óta, Rooseveltig visszamenően nem volt példa ilyen kedvezőtlen számokra. Emellett azonban egy másik érdekes trend is kirajzolódik a kutatási adatokból: bekapcsolt ugyanis az amerikai közvélemény termosztatikus működése.
Donald Trump Jeanine Pirrót, a Fox News műsorvezetőjét nevezte ki Washington D. C. ideiglenes ügyészévé, miután korábbi jelöltje nem tudta maga mögött a szenátus támogatását - írta a BBC. Összesítések szerint eddig több mint 20 olyan személyt nevezett ki a republikánus zászlóvivő, akik kötődéssel bírtak a kábelcsatornához.
Marjorie Taylor Greene, a kongresszusi republikánusok egyik meghatározó és ellentmondásos személyisége pár napja elégedetlenségét fejezte ki a párt politikai irányvonalával kapcsolatban, és figyelmeztetett, ha ő így gondolja, akkor a republikánus szavazóbázis sincs megelégedve - közölte a Fox News.
Távozik a Fehér Házból Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó és helyettese, Alex Wong – tudta meg bennfentes forrásokból a CBS.
Az Egyesült Államokban politikai vihart kavart egy wisconsini állami bíró letartóztatása, akit azzal vádolnak, hogy segített egy illegális bevándorlónak elkerülni a bevándorlási hatóság ügynökeit, akik épp letartóztatták volna - számol be az Axios.
Donald Trump amerikai elnök népszerűsége jelentősen csökkent hivatalba lépésének első 100 napja alatt, miközben a legtöbb intézkedése számottevő ellenállást váltott ki - írja a Washington Post az ABC News és Ipsos együttműködésében készült közvélemény-kutatásukra hivatkozva.
Kongresszusi republikánusok a leggazdagabb amerikaiak adóterheinek növelését fontolgatják Donald Trump "nagy és gyönyörű törvénycsomagjának" részeként, ami drámai szakítást jelentene a párt évtizedes adócsökkentési politikájával - jelentette a Hill.
Április 2-át a „felszabadulás napjaként” hirdette meg Donald Trump, azt viszont nem tudni, hogy április 9-e miképp fog bevonulni a történelemkönyvekbe. Szerdán az amerikai elnök három hónapra felfüggesztette a múlt héten drámai módon bejelentett viszonossági vámjait, a 10%-os alapvám, és a Kínára kivetett 145%-os importtarifa ellenben maradt. A tőzsdék azonnal fellélegeztek a hír hallatán, a piacok kilőttek – ám rövid időn belül korrigáltak is, amint leesett a tantusz a Wall Street-en, hogy a vámháború bizony ezzel nem ért véget, és Donald Trump sem vált kiszámíthatóbbá, mint azelőtt. De mindeközben befutottak az első közvélemény-kutatási adatok arról, hogy az amerikaiak véleménye hogyan változott a Trump-adminisztrációról az idő alatt, amíg a Fehér Ház szerint az „alkukötés művészetét” láthattuk. Annyit előrebocsáthatunk, hogy nemcsak a tőzsdéken születtek negatív rekordok.
Az Európai Unió célzott és politikailag érzékeny vámokat vezet be Donald Trump amerikai elnök új kereskedelmi háborújára válaszul. A lépések főként republikánus államok exportját célozzák, miközben Brüsszel nyitva hagyja a tárgyalás lehetőségét. A globális vámháború már közel 90 milliárd dollárnyi amerikai exportot érint.
Republikánus szenátorok nyugtalanul figyelik Donald Trump amerikai elnök világkereskedelmet felforgató vámjait, melyek jelentős tőzsdei zuhanást okoztak, és szakértők szerint növelik egy esetleges recesszió kockázatát - tudósít a Hill.
Az amerikai szenátus szerdán megszavazta azt a határozatot, amely visszavonná Donald Trump kanadai importra kivetett 25 százalékos vámját. A várakozásoknak megfelelően négy republikánus szenátor is a demokratákkal szavazott, ezzel szembeszegülve az amerikai elnökkel - közölte a Hill.
Donald Trump szerda hajnalban közzétett posztjában élesen bírált négy republikánus szenátort, akik megpróbálhatnak szimbolikus akadályt gördíteni az amerikai elnök Kanadával szemben kivetendő vámjai elé - közölte a Fox News.
Jóllehet Donald Trump magasabb népszerűségi mutatókkal rendelkezik most, mint első elnöki ciklusa legelején, az amerikaiak többsége számos kulcsfontosságú kérdésben elégedetlen az eddigi teljesítményével - derül ki a Gallup legfrissebb felméréséből.
Nem újdonság, hogy Donald Trump nyerte a 2024-es amerikai elnökválasztást, ráadásul ha szűken is, de a republikánusok zsebelték be a mandátumok többségét a képviselőházban és a szenátusban is. A hatalmi ágak szétválasztására, illetve a fékekre és ellensúlyokra épülő amerikai alkotmányos berendezkedésben ezáltal a bíróságok maradtak meg az egyetlen helyként, ahol ellenzői meg tudják akadályozni, vagy legalább le tudják lassítani a Trump-adminisztráció előretörését, mely szerintük lassan az alkotmányos krízis szélére tolhatja az Egyesült Államokat. Az amerikai elnök és szövetségesei, köztük Elon Musk, egyre hangosabban szorgalmazták az elmúlt hetekben a szembeszegülő bírók eltávolítását, de vajon sikerrel járhat a tervük? Vagy esetleg pont az a legfelsőbb bíróság parancsolhat megálljt Trumpnak, amelyet az ő kinevezései billentettek a biztos konzervatív irányba?
Az alaszkai Lisa Murkowski republikánus szenátor szerint washingtoni kollégái azért nem mernek szembeszállni Donald Trump és Elon Musk döntéseivel, mert félnek a politikai meghurcolástól és a pozíciójuk elvesztésétől egy előválasztási kihívás révén - jelentette a Hill.
A Demokrata Párt szenátusi vezetője, Chuck Schumer bejelentette, hogy a ma éjféltől fenyegető kormányzati leállás elkerülése érdekében meg fogja szavazni a republikánusok költségvetési tervezetét, annak ellenére, hogy kollégái egymás után jelezték, elutasítják azt. A Schumer okozta felháborodást jól példázza, hogy a javaslatot szinte egyhangúan leszavazó alsóházi demokraták közül többen előválasztási kihívást intéznének a New York-i szenátor ellen.
Egyetlen célja van ennek a narratívának.
A dollárt is megmozgatta az amerikai elnök üzenete.
A milliárdos saját MI-chatbotját használja kormányzati adatok elemzésére.
Kiderült, mire mondott nemet Trump.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.